X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Alexa Nedir?

Alexa Nedir? Neden Dikkate Alınmalıdır?

Alexa nedir sorusu, sürekli sorulan bir soru… Alexa’nın ne olduğunu bilmeyenler ve web dünyasına yeni yeni adım atanlar, sıkça duydukları bu terimin ne işe yaradığını merak ediyorlar. Öncelikle Alexa’nın bir site sayacı olduğunu söyleyelim. Bu sayaç, sıradan bir sayaç değildir. Dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Amazon şirketine bağlı olması bu sayacı önemli ve değerli kılmaktadır. Peki, bu sayaç ne işe işe yarar?

Alexa Ne İşe Yarıyor ve Hangi Yönleriyle Önemli?

Alexa ne işe yarar? Alexa, internet dünyasında oluşturulmuş bütün ama bütün siteleri dikkate alan ve bu siteleri, popülerliklerine göre sıralayan bir sayaçtır. Bu noktada alanında eşsiz bir konumda bulunan Alexa’nın sunduğu veriler, gerçekten de dikkate değer veriler oluyor. Çünkü bütün internet dünyasındaki sıralamanızı bu kadar net olarak yansıtmayı beceren başka bir sayaç bulunmuyor. Her ne kadar bu sayaç, bütün siteleri kapsasa da, güncelleme işlemi birkaç günde anca tamamlanıyor. Bir diğer deyişle, ulaştığınız veriler birkaç gün öncesine ait oluyor.

Nasıl Sorgu Yapılır?

Alexa sorgusu yapmak için sayacın internet sitesine giderek, sorgusunu yapmak istediğiniz sitenin linkini sayaca girmeniz yeterli olacak. Alexa birkaç sayeni içerisinde sitenin konumunu ifade eden rakamları önünüze getirecektir. Bu rakamlar sayesinde sitenizin popülerliğini öğrenmiş olacaksınız. Alexa sonuçları, sitenizin değerini arttıracak ya da düşürecektir. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.