X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Seo Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Son birkaç yılda adını daha sık duyduğumuz SEO kavramını en basit haliyle açıklamak, SEO uyarlaması yapanların aslında neden bu kadar SEO kavramına önem verdiğini daha net ortaya koyacaktır. 


Seo Nedir?

SEO, bir web sitesinin arama motorları içerisinde ( Örn; Google, Yandex, Yaani ve Bing) üst sıraya çıkması için gerçekleştirilen önemli bir çalışmadır. Kavramın açılımı ise Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu şeklinde karşılık bulmaktadır. 


Seo Nasıl Çalışır?

Google başta olmak üzere diğer arama motorları, var olan bütün içerikler hakkında detaylı bilgi toplamak adına kendilerine özel tarayıcılarını kullanır. Bu tarayıcılar ise elde ettikleri verileri ilgili arama motorlarına getirir. Yani siz arama motorun ne yazarsanız yazın arama motorunun kendi tarayıcısı, kaynağa girilen bütün verileri tarayarak, size kutucuğa yazdığınız şeyle ilgili sonuçları listeler. Bütün bunları saniyeden daha kısa bir süre içerisinde yapsa da, aslında geri planında çok ciddi bir tarama gerçekleştirir. 

SEO uyumlaması ise internete girilecek herhangi bir bilginin tarayıcı tarafından hızla ve doğru bir şekilde bulunabilmesini sağlar. İşte SEO bu yüzden bu kadar önemlidir.


Seo Nasıl Yapılır?

SEO doğal bir popülarite kazanmayı sağlayan özel bir tekniktir. Bu popülariteyi doğal bir şekilde sağlayan uzmanlarsa en başarılı "SEO Uzmanları" olarak gösterilirler.


Popülarite kavramını, meşhur olmak şeklinde ifade edebiliriz. SEO sayesinde Google başta olmak üzere, arama listelerinin üst sıralarında yer almak mümkündür. Kısaca kendini tanıtmak ve bilinir olmak için, SEO tekniklerini doğru kullanmak çok önemlidir. 


Seo Avantajları Nelerdir?

Bir SEO uzmanı ile çalışmak çok sayıda avantajı beraberinde getirir. SEO çalışmasının avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;


SEO, arama motorlarının doğal sonuç listelerinde, web sayfanın üstlerde çıkmasını sağlar. Bu sayede web sitesi arama motorlarından çok sayıda organik ziyaretçi çeker.

En etkili reklam yöntemi olan web sitesinin çok verimli sonuçlar elde etmesini sağlar.

Diğer reklam türlerine göre çok daha uygun fiyatlıdır.

Arama sonuçlarında tepede yer almak müşterilerine karşı olumlu izlenim verir.

Web sayfasının ücretsiz ziyaretçi almasını sağlar.

Hedef kitleye ulaşılmasını hızlandırır.

Ve en önemlisi de rakiplerinizi liste sıralamasında geçmeniz sağlanır.

Siz de SEO konusunda aradığınız tüm hizmetler için bizimle iletişime geçebilirsiniz;

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.